Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne:

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24 MARCA 2019 R.

 

  • 1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11:30, w kościele spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas VIII i III gimnazjum wraz z ich rodzicami.

  • 2. W poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego modlimy się w intencji życia ludzkiego, świętego „od poczęcia, aż do naturalnej śmierci”. Wyrazem troski o dar życia, oprócz szeroko pojętej promocji życia, jest dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to modlitewna pomoc dzieciom poczętym, jeszcze nienarodzonym, a zagrożonym w swoim istnieniu oraz szczególne wsparcie rodzicom poczętego dziecka. Po Mszy Świętej w zakrystii można nabyć materiały związane z włączeniem się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Serdecznie zapraszamy! 

  • 3. Premiera filmu Michała Kondrata  pt. „Miłość i Miłosierdzie”, z udziałem
    reżysera i aktorów, odbędzie się 28 marca 2019 roku o godz. 18.00 w
    Operze i Filharmonii  Podlaskiej w Białymstoku przy ul. Odeskiej 1. Film „Miłość i Miłosierdzie” opowiada historię św. Faustyny Kowalskiej, której wizje i misja dały początek kultowi Bożego Miłosierdzia.

  • 4. Zapraszamy do nabycia paschałków wielkanocnych przygotowanych przez CARITAS Archidiecezji Białostockiej, które zapalimy na naszych wielkanocnych stołach.

  • 5. W najbliższą niedzielę, 31 marca, rozpoczynamy w naszej parafii wielkopostne rekolekcje. Msze Święte z kazaniami rekolekcyjnymi w niedzielę o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Nabożeństwo Gorzki Żale – w niedzielę po Mszy Św. o godz. 10:00; poniedziałek 1 kwietnia i wtorek 2 kwietnia: Msze Święte z kazaniami rekolekcyjnymi o godz. 10:00 i 18:00. Wspólnotowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele parafialnym, podczas rekolekcji parafialnych, w poniedziałek 1 kwietnia o godz. 17:30, a dla dzieci we wtorek – o godz. 17:15. Ogólnomiejska Droga Krzyżowa w Czarnej Białostockiej organizowana jest w dniu 14 kwietnia (Niedziela Palmowa) po Mszy Świętej o godz. 18:00.

  • 6. Zapraszamy do nabycia i lektury katolickiej prasy.