Ogłoszenia


Ogłoszenia parafialne:

 

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 SIERPNIA 2019 R.

 

 

 

  • 1. Dzisiaj, podczas Mszy Świętej o godzinie 10:00, dziękować będziemy Panu Bogu za dar powołania do życia konsekrowanego naszej parafianki Siostry Martyny Kułak, która w dniu 15 sierpnia br. złożyła śluby wieczyste w Zgromadzeniu Sióstr od Aniołów.

  • 2. W tygodniu, w liturgii Kościoła, będziemy przeżywali: we wtorek – wspomnienie św. Bernarda opata Doktora Kościoła; we środę – wspomnienie św. Piusa X papieża; we czwartek – wspomnienie N.M.P. Królowej; w sobotę – Święto Św. Bartłomieja Apostoła.

  • 3. W najbliższą niedzielę, 25 sierpnia, w naszej parafii czcić będziemy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską, której obraz znajduje się w dolnej części naszego parafialnego kościoła. Główna Msza Święta odprawiona zostanie w najbliższą niedzielę o godz. 10:00. Przewodniczyć jej będzie J. E. Ksiądz Abp Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Po Mszy Świętej odbędzie się procesja wokół świątyni z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, a następnie Ksiądz Arcybiskup Metropolita poświęci grotę Matki Bożej ufundowaną przez parafian i członków Oddziału Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” w Czarnej Białostockiej. Razem z naszym parafialnym odpustem przeżywać będziemy 39. rocznicę powstania NSZZ „Solidarność” w Polsce. W uroczystościach udział wezmą władze Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność” i liczni zaproszeni goście. Po zakończonych uroczystościach w kościele zapraszamy na piknik rodzinny w parku przy kościele, który organizuje NSZZ „Solidarność”. Szczegółowy program uroczystości znaleźć można na okolicznościowych plakatach i stronie internetowej naszej parafii. Serdecznie wszystkich na te uroczystości zapraszamy!

  • 4. Życzymy wszystkim Bożego pokoju na cały ten tydzień. Szczęść Boże!